Цей документ є не офіційним перекладом початкової англійської версії. Зверніть увагу на те, що оригінальна версія документа існує тільки англійською мовою. Цей переклад може містити неточності та помилки. Переклад виконав © Зайцев Дмитро, 2011. за підтримкою сайту latex pillow. Коментарі до перекладу залишайте тут! | | На головну

W3C

XHTML Basic 1.1 - Друге Видання

Рекомендація W3C від 23 листопада 2010

Поточна версія:
http://www.w3.org/TR/2010/REC-xhtml-basic-20101123
Остання версія:
http://www.w3.org/TR/xhtml-basic
Попередня версія:
http://www.w3.org/TR/2010/PER-xhtml-basic-20101007
Версія з зазначеними відмінностями від попередньої версії:
xhtml-basic-diff.html
Попередня рекомендація:
http://www.w3.org/TR/2008/REC-xhtml-basic-20080729
Версія з зазначеними відмінностями від попередньої версії:
xhtml-basic-rec-diff.html
Редактори:
Шейн Мак-Керрон (Shane McCarron), Applied Testing and Technology, Inc. [email protected]
Версія 1.1 Редактори:
Шейн Мак-Керрон (Shane McCarron), Applied Testing and Technology, Inc.
Масаясу Ішікава (Masayasu Ishikawa), (до березня 2007 року, за W3C)
Версія 1.0 Редактори:
Марк Бейкер (Mark Baker), Sun Microsystems
Масаясу Исикава (Masayasu Ishikawa), (до березня 2007 року, за W3C)
Шинічі Мацуї (Shinichi Matsui), Panasonic
Пітер Старк (Peter Stark), Ericsson
Тед Вугофскі (Ted Wugofski), Openwave Systems
Тошіхіко Ямакамі (Toshihiko Yamakami), ACCESS Co., Ltd.

Будь ласка, зверніться до сторінки виправлень для цього документа, де можуть бути приведені нормативні зміни до поточного документа. Див. також переклади.

Цей документ, також доступний в таких ненормативних форматах як: PostScript версія, PDF версія, ZIP архів, та Gzip TAR архів.


Анотація

Тип документу XHTML Basic включає в себе мінімальний набір модулів, необхідних для типу документа який приймає мову XHTML(Розширювана мова розмітки гіпертексту), окрім того, він включає в себе зображення, форми, прості таблиці та підтримку об'єктів. Він призначений для веб-клієнтів, які не підтримують повний набір можливостей XHTML; наприклад, такі веб-клієнти як мобільні телефони, КПК (PDA), пейджери, та телеприставки. Даний тип документа надає досить широкі можливості для написання документацій.

XHTML Basic розроблений в якості загальної бази, яка може бути розширена при потребі. Мета XHTML Basic полягає в тому, щоб служити спільною мовою, яка підтримує різні види програм користувача.

Дана версія (1.1, Друге видання), замінює собою версію 1.1, як це зазначено в http://www.w3.org/TR/2008/REC-xhtml-basic-20080729. До цієї ревізію, були додані схеми XML та lang атрибут. У оновлення з версії 1.0 до версії 1.1, були включені в мову декілька нових функцій, щоб краще обслуговувати спільноти малих пристроїв, які є одними з основних споживачів цієї мови:

 1. Форми XHTML (визначені у [XHTMLMOD])
 2. Внутрішні події (визначені у [XHTMLMOD])
 3. Значення атрибуту для елемента li (визначено у [XHTMLMOD])
 4. Цільовий атрибут (визначено у [XHTMLMOD])
 5. Стиль елементу (визначено у [XHTMLMOD])
 6. Стиль атрибуту (визначено у [XHTMLMOD])
 7. XHTML презентація модуля (визначено у [XHTMLMOD])
 8. InputMode атрибут (визначено у Розділі 5 даного документу)

Визначення типу документа реалізується за допомогою XHTML модулів, як це визначено в "Модулярізація XHTML" [XHTMLMOD].

Статус цього документу

Цей розділ описує статус даного документу на момент його публікації. Інші документи можуть заміняти цей документ. Зі списком поточних публікацій W3C та останньою ревізією цієї технічної доповіді можна ознайомитися в індексі технічних доповідей W3C на http://www.w3.org/TR/.

Цей документ є Рекомендацією W3C та замінює собою версію рекомендації XHTML Basic від 29 липня 2008. Він відображає міжгалузеву угоду про безліч можливостей мови розмітки, які дозволяють авторам створювати більш якісні мережеві документи, що поставляються для широкого спектру пристроїв. Єдиними змінами в цій версії, є додавання реалізації XML Schema в мові розмітки та інтеграції lang для забезпечення кращої сумісності з програмами, призначеними для користувача, та допоміжними технологіями. Версія, яка показує конкретні зміни від попередньої рекомендації, доступна у формі із зазначеними відмінностями.

Цей документ був підготовлений Робочою Групою W3C XHTML2 у рамках діяльності W3C HTML. Будь ласка, подивіться Будь ласка, подивіться даного документа Робочої Групою.

Будь ласка, надсилайте коментарі з цього документу, за адресою [email protected] (архів). За цією адресою недоречно відправляти електронні листи для обговорення. Листи для публічних обговорень надсилайте за адресою [email protected] (архів).

Цей документ був розглянутий членами W3C, розробниками програмного забезпечення, а також іншими групами W3C й зацікавленими сторонами, та схвалений Директором у якості Рекомендації W3C. Це стабільний документ і може бути використаний в якості довідкового матеріалу або цитат в іншому документі. Роль W3C у розробці Рекомендації, полягає в залученні уваги до специфікації, і сприяти її широкому поширенню. Це підвищує функціональність і сумісність у Веб (Web)

Цей документ був підготовлений групою, що діє в рамках патентної політики W3C від 5 лютого 2004 року. W3C підтримує публічний перелік відкритих патентів зроблений у зв'язку з результатами діяльності групи; ця сторінка також включає в себе інструкції з розкриття патенту. Особи, що володіють актуальною інформацією про патент, що задовольняє основним вимогам, повинні розкрити цю інформацію згідно з пунктом 6 патентної політики W3C.

Зміст

1. Вступ

1.1. XHTML для невеликих інформаційних пристроїв

HTML 4 є потужною мовою для створення веб-документів, але його схема не бере до уваги проблеми, що стосуються невеликих пристроїв, у тому числі витрати на реалізацію (в потужності, пам'яті і т.і.) повного набору функцій. Споживчі пристрої з обмеженими ресурсами в цілому не можуть собі дозволити забезпечувати виконання повного набору функцій HTML 4. Оскільки, для доступу до Всесвітньої мережі потрібно повноцінний комп'ютер, велика кількість людей не може отримати оперативну інформацію та послуги за допомогою своїх споживчих пристроїв.

Оскільки, є багато різних способів як розбити на підмножини HTML, тому існує багато практично ідентичних підмножин визначені організаціями та компаніями. Без загальних базових наборів функцій, складно розробляти програми для широкого кола мережних клієнтів.

Сенс XHTML полягає в наданні такого типу документа XHTML, який може бути загальним для всіх спільнот (наприклад, настільними комп'ютерами, ТВ, та мобільними телефонами), і цього буде більш ніж достатньо, щоб застосовуватися для створення простих документів. Нові типи документів для різних спільнот можуть бути визначені шляхом розширення XHTML Basic, таким чином, що документи на XHTML Basic входили би до числа коректних документів нового типу документа. Таким чином, документ XHTML Basic може бути представлений на максимальну кількість веб-клієнтів.

Визначення типу документа для XHTML Basic здійснюється на основі модулів XHTML визначених у Модулярізації XHTML [XHTMLMOD].

Для отримання інформації про найкраще застосування мобільного контенту, ви можете звернутися до[MOBILEBP].

1.2. Передумови та вимоги

Інформаційні пристрої орієнтовані для певних цілей. Вони підтримують особливості, необхідні їм для виконання функцій, для яких вони створювалися. Нижче наведені приклади різних інформаційних пристроїв:

Існуючі підмножини та варіанти HTML для цих пристроїв, включають в себе, Компактний HTML [CHTML], Мова розмітки для бездротових пристроїв [WML], та "Інструкції HTML 4.0 для мобільного доступу" [Інструкції]. Спільними рисами цих типів документа є:

Цей набір особливостей HTML був відправною точкою для створення XHTML Basic. Оскільки багато розробників документів знайомі з цими особливостями HTML, вони складають корисну приймаючу мову, яку можна поєднувати з розміткою модулів з інших мов відповідно до методів, зазначеними в "Модулярізації XHTML" [XHTMLMOD]. Так, наприклад, XHTML Basic може бути розширений за допомогою користувацького модуля для підтримки більш широкої семантики розмітки в певних умовах.

Мета XHTML Basic не полягає в тому, щоб обмежити функціональність майбутніх мов. Але оскільки, елементи в HTML 4 (фрейми, розширені таблиці, та інші) були розроблені для такого типу клієнта як персональний комп'ютер, вони виявилися непридатними для багатьох не настільних пристроїв. XHTML Basic буде розширюватися, і використовуватися за основу. Розширення XHTML з загальними і основними наборами функцій, замість практично ідентичних підгруп або занадто великого набору функцій в HTML 4, буде корисним, як для взаємодії в Мережі, так і для забезпечення масштабованості.

У порівнянні з багатою функціональністю HTML 4, XHTML Basic може виглядати як крок назад, але насправді, це два кроки вперед для клієнтів, яким не потрібні всі функції HTML 4 та для розробників документів, які отримують одну підмножину XHTML замість декількох.

1.3. Логічне обгрунтування

Цей розділ пояснює, чому деякі особливості HTML не є частиною XHTML Basic.

1.3.1. Презентація

Багато простих веб-клієнтів, які можуть відображати тільки шрифт фіксованої ширини. Двонаправлений текст, жирний шрифт та інші елементи текстових розширень також не підтримуються.

При створенні презентацій, рекомендується, щоб використовувалися таблиці стилів, які підходять пристрою.

1.3.2. Таблиці

Прості таблиці XHTML ([XHTMLMOD], розділ 5.6.1) підтримуються, але можуть виникнути труднощі при відображенні таблиць на маленьких пристроях. Рекомендується, щоб розробники контенту слідували Принципам доступності мережевих документів 1.0 при створенні доступних таблиць ([WCAG10], принцип 5). Зауважте, що в Модулі простих таблиць вкладені таблиці неприпустимі.

1.3.3. Фрейми

Фрейми не підтримуються. Фрейми залежать від інтерфейсу екрану і не можуть застосовуватися в деяких невеликих приладах, таких як телефони, пейджери та годинник.

2. Відповідність

Цей розділ є нормативним.

2.1. Відповідність документів

Відповідним документом XHTML Basic є документ, який вимагає тільки засоби, описані в якості обов'язкових в даній специфікації. Такий документ повинен відповідати всім наступним критеріям:

 1. Документ повинен відповідати обмеженням, виражених в Додатку B та Додатку C .
 2. Кореневим елементом документа повинен бути <html>.
 3. Назвою простору імен за умовчанням в кореневому елементі має бути назвою простору імен XHTML, http://www.w3.org/1999/xhtml.

  Відкриваючий тег МОЖЕ також містити декларацію XML Schema, як зразок простору імен та XML Schema, як зразок атрибуту schemaLocation [XMLSCHEMA]. Такий атрибут буде асоціювати простір імен XHTML http://www.w3.org/1999/xhtml зі схемою XML при URI http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-basic11.xsd.

 4. Кореневому елементу в документі має передувати декларація DOCTYPE. ППублічний ідентифікатор, якщо такий є, включений в декларацію DOCTYPE повинен посилатися на DTD, що знаходиться у Додатку B, використовуючи свій Формальний Публічний Ідентифікатор. Системний ідентифікатор може бути змінений відповідним чином.
  <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML Basic 1.1//EN"
    "http://www.w3.org/TR/xhtml-basic/xhtml-basic11.dtd">
  
 5. Підмножина DTD не повинна бути використана для зміни будь-якого параметру сутностей у DTD.

Документи XHTML Basic 1.1 ПОВИННІ бути позначені відповідно до MIME-типу "application/xhtml+xml", як це визначено в [RFC3236]. За додатковою інформацією щодо використання типів вмісту з XHTML, дивіться інформаційну примітку [XHTMLMIME].

2.2. Відповідність програм користувача

Програми, які призначені для користувача, повинні відповідати розділу "Відповідність програм призначених для користувача" специфікації XHTML 1.0 ([XHTML1], розділ 3.2).

3. Тип документу XHTML Basic

Цей розділ є нормативним.

Тип документу XHTML Basic визначен як набір модулів XHTML. Усі модулі XHTML визначені в специфікації "Модулярізація XHTML" [XHTMLMOD].

XHTML Basic складається з наступних модулів XHTML:

Структурний модуль*
body, head, html, title
Текстовий модуль*
abbr, acronym, address, blockquote, br, cite, code, dfn, div, em, h1, h2, h3, h4, h5, h6, kbd, p, pre, q, samp, span, strong, var
Гіпертекстовий модуль*
a
Модуль списків*
dl, dt, dd, ol, ul, li
Модуль форм
button, fieldset, form, input, label, legend, select, optgroup, option, textarea
Модуль простих таблиць
caption, table, td, th, tr
Модуль зображень
img
Модуль об'єктів
object, param
Модуль презентацій
b, big, hr, i, small, sub, sup, tt
Модуль метаінформації
meta
Модуль link
link
Модуль base
base
Модуль внутрішніх подій
атрибути подій
Модуль сценаріїв
script та noscript елементи
Модулі таблиці стилів
style елемент
Модуль атрибуту стилю Застаріле
style атрибут
Модуль target
target атрибут.

Примітка:

 1. Цільовий атрибут розроблений для того, щоб бути загальною ланкою у зв'язуванні з зовнішнім середовищем (наприклад, фрейми, багатократні вікон, вікна браузера з вкладками); при відсутності такого зовнішнього середовища пов'язаного програмою призначеною для користувача, така програма може ігнорувати цільової атрибут. При наявності такого пов'язаного зовнішнього середовища, відповідність вимогам для цільового атрибуту визначені в кожному середовищі.
 2. Автор документів повинен знати, що поведінка призначеної для користувача програми, для цільового атрибуту, залежить від багатьох факторів, таких як існування прив'язки середовища, обмеження доступних ресурсів, існування інших прикладних програм та налаштувань користувача (наприклад, pop-up блокувальники), та залежні від реалізації проектних рішень. При відсутності відповідності зовнішнього середовища, рекомендується, щоб автори не залежали від використання цільового атрибута.
 3. Слід відзначити, що будь-яке залежне від реалізації використання цільового атрибуту могло б перешкоджати функціональної сумісності.

Ця специфікація також додає, що lang атрибут, приписують до набору атрибуту I18N, як визначено в XHTMLMOD. Атрибут lang визначається в HTML4. Коли цей атрибут і атрибут xml:lang визначаються у тому ж самому елементі, атрибут xml:lang має пріоритет. Коли обидва атрибута lang і xml:lang визначаються у тому ж самому елементі, у них ПОВИННО бути те ж саме значення.

(*) = Цей модуль є необхідним модулем Базового мови XHTML.

XHTML Basic також, використовує модуль атрибуту inputmode XHTML, як зазначено в цій специфікації. Цей модуль додає атрибут inputmode до елементів input і textarea модуля форм XHTML.

Нарешті, XHTML Basic додає атрибут value до елемента li модуля списку XHTML.

XML 1.0 DTD доступний у Додатку B. Реалізація XML Schema доступна в Додатку C.

4. Як використовувати XHTML Basic

Хоча XHTML може використовуватися, як - проста мова XHTML з текстом, посиланнями, і зображеннями - призначення його простої схеми в тому, щоб використовуватися в якості базової мови. Базова мова може містити суміш словників, зібраних в один тип документа. Природно, що XHTML є базовою мовою, так як це те, до чого звикла більшість Веб-розробників.

При додаванні розмітки з інших мов до XHTML Basic, внаслідок цього тип документа буде розширенням XHTML Basic. Розробники документів можуть розробляти документи для XHTML Basic або скористатися перевагами розширень. Мета XHTML Basic полягає в тому, щоб служити спільною мовою, яка підтримує різні види програм користувача.

5. Модуль атрибуту inputmode XHTML

Цей розділ є нормативним.

Цей розділ спочатку був компонентом XForms 1.0, і був написаний Мартіном Дерстом.

Модуль атрибуту inputmode визначено, як inputmode атрибут.

inputmode = CDATA
Цей атрибут визначає тип інформації для поточного елемента.

У наступній таблиці наведено додаткові атрибути для елементів, визначених у іншому місці, коли модуль inputmode вибраний.

Елементи Атрибути Примітки
input& inputmode (CDATA) Коли базові форми або модуль форм обрані.
textarea& inputmode (CDATA) Коли базові форми або модуль форм обрані.

Атрибут inputmode надає підказку програмі користувача, щоб обрати відповідний режим введення, для введення тексту, який очікується у зв'язаному управлінні формою. Режим вводу може бути конфігурацією клавіатури, редактор засобів вводу (також, називається інтерфейс процесора) або будь-які інші налаштування, пов'язані з вводом на пристроях, що використовуються.

Використовуючи inputmode, автор може дати підказку програмі, яка спрощує введення форми користувачем. Автори повинні надавати атрибути inputmode там, де це можливо, переконавшись, що значення які використовуються, охоплюють широкий спектр пристроїв.

5.1 Синтаксис значення атрибуту inputmode

Значення атрибуту inputmode є розділений пробілом список лексем. Лексема це послідовність літер алфавіту або абсолютні URI. Пізніше, можуть бути відокремлені лексеми від попередніх, зазначивши, що абсолютні посилання URI містять ':'. Лексеми чутливі до регістру. Всі лексеми, що складаються з літер алфавіту, визначені тільки в цій специфікації, в 5.3 Перелік лексем (або наступника цієї специфікації).

Ця специфікація не визначає URI для використання їх як лексем, але дозволяє іншим визначати такі URI для розширення. Це може стати необхідним для пристроїв з режимами вводу, які не можуть бути покриті лексемами, визначеними тут. URI повинен разіменовуватися до зрозумілому людині опису режиму ввода, пов'язаного з використанням URI в якості послідовності символів. Цей опис має описувати режим вводу, зазначений цією послідовністю символів, і де і як ця послідовність символів змінює інші лексеми, або сама змінюється іншими лексемами.

5.2 Поведінка клієнтської програми

При вводі в порожній елемент керування форми з атрибутом inputmode, клієнтська програма має обрати режим вводу, який вказаний у значенні атрибута inputmode. Клієнтські програми не повинні використовувати атрибут inputmode, щоб встановити режим вводу, коли елемент форми управління для вводу з текстом вже існує. Щоб встановити відповідний режим вводу, коли елемент форми керування для вводу вже містить текст, клієнтські програми повинні спиратися на специфічні для платформи угоди.

Клієнтські програми повинні надавати всі режими вводу, які підтримуються (операційної) системою/пристроєм, якій вони запущені/до якого вони мають доступ, і які встановлені для постійного використання користувачем. Як правило, це тільки невелика частина режимів вводу, які можуть бути описані за визначеними в даній специфікації лексемами.

Зауваження:

Додаткові керівництва для реалізації клієнтської програми, можна знайти в [UAAG 1.0].

Наступний простий алгоритм використовується, щоб визначити, як клієнтські програми порівнюють значення атрибуту inputmode до режимів вводу, які вони можуть забезпечити. Цей алгоритм не повинен здійснюватися безпосередньо; клієнтські програми повинні чинити так, якщо б вони використовували його. Алгоритм не призначений, щоб привести до "очевидних" або "бажаних" результатам для всіх можливих комбінацій лексем, але, у всіх випадках, призначений для отримання передбачуваної та правильної поведінки для часто зустрічаючихся комбінацій лексем.

По-перше, кожен з доступних режимів вводу представлений одним або кількома списками лексем. Режим введення може відповідати більше ніж одному списку лексем; наприклад, в системі, встановленої для грецького користувача, і "Грецький Верхній регістр" і "Користувацький Верхній регістр" будуть відповідати тому ж режиму введення. Не буде двох однакових списків.

По-друге, атрибут inputmode відсканований по всій довжині. Для кожного символу t в атрибуті inputmode, якщо в списках лексем, що залишаються, які мають доступні режими введення існує список лексем, який містить t, тоді всі списки лексем які мають доступні режими вводу та не містять t видаляються. Якщо список лексем, що містить символ t відсутній, тоді t буде проігноровано.

По-третє, якщо залишилися один або кілька списків лексем, і всі вони відповідають тим же режимам вводу, тоді буде обрано цей режим вводу. Якщо не залишився ні один зі списків (це означає, що його не було при запуску алгоритму), або якщо інші списки відповідають більш ніж одному режиму ввода, тоді жоден режим вводу не буде обраний.

Приклад: Припустимо, що список, списків лексем які мають доступні режими вводу, є: {"Кирилиця Великі літери", "Кирилиця малі літери", "кирилиця", "латина", "користувацькі Великі літери", "користувацькі малі літери"}, тоді такі значення inputmode обирають наступні режими: "кирилічний заголовок" обирає "кирилиця", "Кирилиця малі літери" обирає "Кирилиця малі літери", "малі літери Кирилиця" обирає "Кирилиця малі літери", "латинський Великі літери" обирає "латинь", але "Великі літери латинський" робить вибір між "Кирилиця Великі літери" та "Користувацькі Великі літери", якщо вони відповідають тому ж самому режиму ввода, і не обирає жоден режим ввода, якщо "Кирилиця Великі літери" та "Користувальницькі Заголовні літери" не відповідають тому ж самому режиму ввода.

5.3 Перелік лексем

Лексеми, визначені в даній специфікації, поділяються на дві категорії: лексеми сценарію та модифікатори. У атрибутах inputmode, лексеми сценарію завжди повинні перераховуватися перед модифікаторами.

5.3.1 Лексеми сценарію

Лексеми сценарію забезпечують загальне уявлення про набір символів, який охоплений режимом режимом вводу. У більшості випадків, лексеми сценарію відповідають безпосередньо [Unicode Scripts]. Деякі лексеми співпадають з назвами блоку в Java-класі java.lang.Character.UnicodeBlock ([Java Unicode Blocks]) або з назвами блоку Unicode. Проте це ні як не означає те, що режим вводу повинен дозволити ввід всіх символів у скрипті або блоці, і також не означає, що режим вводу обмежується лише символами з конкретного сценарію. Наприклад, "Латинська" клавіатура не охоплює всі символи латиниці, і включає в себе знаки пунктуації, які не віднесені до латині. Імена сценаріїв були взяті з версії 3.2 стандарту Unicode.

Лексема режиму ввода Коментарі
arabic Ім'я сценарію Unicode
armenian Ім'я сценарію Unicode
bengali Ім'я сценарію Unicode
bopomofo Ім'я сценарію Unicode
braille використовується для введення шаблонів шрифту Брайля (не для вказівки пристрою вводу даних шрифту Брайля)
buhid Ім'я сценарію Unicode
canadianAboriginal Ім'я сценарію Unicode
cherokee Ім'я сценарію Unicode
cyrillic Ім'я сценарію Unicode
deseret Ім'я сценарію Unicode
devanagari Ім'я сценарію Unicode
ethiopic Ім'я сценарію Unicode
georgian Ім'я сценарію Unicode
greek Ім'я сценарію Unicode
gothic Ім'я сценарію Unicode
gujarati Ім'я сценарію Unicode
gurmukhi Ім'я сценарію Unicode
han Ім'я сценарію Unicode
hangul Ім'я сценарію Unicode
hanja Підмножина 'han' використовується у письмовому Корейському
hanunoo Ім'я сценарію Unicode
hebrew Ім'я сценарію Unicode
hiragana Ім'я сценарію Unicode (може включати в себе інші японські сценарії, вироблені шляхом конвертації з хірагани)
ipa Міжнародна фонетична транскрипція
kanji Підмножина 'han' використовується в письмовій формі японського
kannada Ім'я сценарію Unicode
katakana Ім'я сценарію Unicode (повної ширини, не напівширина)
khmer Ім'я сценарію Unicode
lao Ім'я сценарію Unicode
latin Ім'я сценарію Unicode
malayalam Ім'я сценарію Unicode
math математичні символи та пов'язані з ними символи
mongolian Ім'я сценарію Unicode
myanmar Ім'я сценарію Unicode
ogham Ім'я сценарію Unicode
oldItalic Ім'я сценарію Unicode
oriya Ім'я сценарію Unicode
runic Ім'я сценарію Unicode
simplifiedHanzi Підмножина 'han' використовується в письмовій формі спрощеного китайського
sinhala Ім'я сценарію Unicode
syriac Ім'я сценарію Unicode
tagalog Ім'я сценарію Unicode
tagbanwa Ім'я сценарію Unicode
tamil Ім'я сценарію Unicode
telugu Ім'я сценарію Unicode
thaana Ім'я сценарію Unicode
thai Ім'я сценарію Unicode
tibetan Ім'я сценарію Unicode
traditionalHanzi Підмножина 'han' використовується в письмовій формі традиційного китайського
user Особливе значення, що означає 'рідний' ввід користувача (наприклад, для введення її імені або тексту рідною мовою).
yi Ім'я сценарію Unicode

5.3.2 Лексеми модифікатору

Лексеми модифікатору можуть бути додані до сценаріїв, які вони застосовують, щоб більш близько визначити вид символів, очікуваних в управлінні формою. Традиційні комп'ютерні клавіатури не потребують більшості лексем модифікатору (дійсно, користувачі на таких пристроях були б досить здивовані, якби програмне забезпечення вирішило змінити регістр самостійно; CAPS lock для верхнього регістру може бути винятком). Однак, лексеми модифікатору можуть бути дуже корисними, щоб встановити режими вводу для маленьких пристроїв.

Лексема режима вводу Коментарі
lowerCase нижній регістр (для двопалатних сценаріїв)
upperCase верхній регістр (для двопалатних сценаріїв)
titleCase регістр заголовку (для двопалатних сценаріїв): слова починаються з великих літер
startUpper ввід починається із однієї великої літери, а потім продовжується з малими літерами
digits цифри певного сценарію (наприклад, inputmode='thai digits')
symbols символи, знаки пунктуації (підходить для конкретного сценарію)
predictOn Текстовий прогноз ввімкнено (наприклад, для робочого тексту)
predictOff Текстовий прогноз вимкнуто (наприклад, для паролів)
halfWidth напівширина сумісності форм (наприклад, Katakana; застаріле)

5.4 Відношення граней моделі до XML Schema

Клієнтські програми можуть використовувати інформацію доступну в гранях моделі XML Schema, щоб встановити режим вводу. Відзначимо, що гранню моделі є жорстке обмеження на лексичне значення екземпляру вузла даних, і можна задати різні обмеження для різних частин елементу даних. Атрибут inputmode є м'якою підказкою про види символів, які користувач може, цілком ймовірно, вводити у форму. Атрибут inputmode надається в доповнення до граней моделі з наступних причин:

 1. Набір допустимих символів, визначених у моделі, може бути настільки широким, що стає не можливо, вивести розумну установку режиму ввода. Однак, часто є свого роду символи, які будуть введені користувачем з високою ймовірністю. У такому випадку, inputmode дозволяє встановлювати режим вводу для зручності користувача.

 2. У деяких випадках, можна було б отримати вхідний режим налаштування з моделі, тому що безліч символів, дозволених в моделі, тісно узгоджуються з великою кількістю символів, які охоплюються значенням атрибуту inputmode. Однак, таке утворення вимагає багато даних і розрахунків в призначеній для користувача програмі.

 3. Малі пристрої можуть залишити перевірки моделей на сервері, але з легкістю зможуть перейти на ті вхідні режими, які вони підтримують. Можливість зробити ввід даних для користувачів простіше, має особливе значення на невеликих пристроях.

5.5 Приклади

Це приклад форми для вводу японської адреси.

Family name: <input name="name" inputmode="kanji" />
(in kana):  <input name="namekana" inputmode="katakana" />
Given name: <input name="Given" inputmode="kanji" />
(in kana):  <input name="Givenkana" inputmode="katakana" />
Postal code: <input name="zip" inputmode="latin digits" />
Address:   <input name="address" inputmode="kanji" />
(in kana):  <input name="addresskana" inputmode="katakana" />
Email:    <input name="email" inputmode="latin lowerCase" />
Telephone:  <input name="tel" inputmode="latin digits" />
Comments:  <textarea name="comments" inputmode="user predictOn" />

<input name="doit" type="submit" value="OK" /> 

6. Вдячності

Версія 1.0 даної специфікації була підготовлена Робочою Групою W3C HTML. Учасниками, на момент публікації першого видання, були:

Версія 1.1 даної специфікації була підготовлена Робочою Групою W3C XHTML2. Учасниками, на момент публікації, були:

У публікації другого видання брали участь

Дякуємо Гері Едемсу (Gary Adams, Sun Microsystems), Джонні Екселссону (Jonny Axelsson, Metastasis design), Пітеру Чену (Peter Chen, Philips), Дену Конноллі (Dan Connolly, W3C), Джону Коуену (John Cowan, Reuters), Мартіну Дюрсту (Martin J. Dürst, W3C), Джоанні Хжелм (Johan Hjelm, Ericsson), Йену Джейкобсу (Ian Jacobs, W3C), С'юзен Леш (Susan Lesch, W3C), Луї Терану (Louis Theran, Nokia), Куїнтону Зондервану (Quinton Zondervan, Lotus), членам Спеціальної групи W3C з мобільного доступу, Робочій групі W3C з синхронізованого мультимедіа, Робочій групі W3C WAI з протоколів та форматів, а також членам Відкритого Мобільного Альянсу за внесок, рецензування та коментування цього документа.

A. Посилання

A.1. Нормативні посилання

[HTML4]
"Специфікація HTML 4.01", Рекомендація W3C, Д. Реггітт, А. Ле Хорс (A. Le Hors), Й. Джейкобс, редактори, 24 грудня 1999. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/1999/REC-html401-19991224
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/html4
[RFC2854]
"Тип носія 'text/html'", Д. Коннелі (D. Connely), Л. Месінтер (L. Masinter), січень 2000.
Доступно за адресою: http://www.ietf.org/rfc/rfc2854.txt
[RFC3236]
"Тип носія 'application/xhtml+xml'", М. Бейкер, П. Старк, січень 2002.
Доступно за адресою: http://www.ietf.org/rfc/rfc3236.txt
[XHTML1]
"XHTML 1.0: Розширювана мова розмітки гіпертексту (Друге видання) - Переформулювання HTML 4 у XML 1.0", Рекомендація W3C, Стівен Пембертон та інші, 26 січня 2000, переглянутий 1 серпня 2002. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/2002/REC-xhtml1-20020801
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/xhtml1
[XHTMLMOD]
"Модуляризація XHTML 1.1, Друге видання", Рекомендація W3C, Ш. Маккеррон, редактор, 29 липня 2010.
Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/2010/REC-xhtml-modularization-20100729
Остання версія доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization
[XML]
"Розширювана мова розмітки (XML) 1.0 (Четверте видання)", Рекомендація W3C, Т. Брей (T. Bray), Дж. Пеолі (J. Paoli), Ч. М. Сперберг-МакКвін (C. M. Sperberg-McQueen), І. Мейлер (E. Maler), Ф. Йоргі (F. Yergeau), редактори, 16 серпня 2006. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/2006/REC-xml-20060816
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/REC-xml
[XMLSCHEMA]
"XML-Схема Частина 1: Структури, Друге Видання", Рекомендація W3C, Х. С. Томпсон (H. S. Thompson) та інші, редактори, 28 жовтня 2004.
Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/2004/REC-xmlschema-1-20041028/
"XML-Схема Частина 2: Типи даних, Друге Видання", Рекомендація W3C, П. В. Байрон (P. V. Biron), А. Мелхотра (A. Malhotra), редактори, 28 жовтня 2004.
Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/2004/REC-xmlschema-2-20041028/

A.2. Довідкові посилання

[CHTML]
"Компактний HTML для невеликих інформаційних пристроїв ", Замітка W3C, Т. Камада (T. Kamada), 9 лютого 1998. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/1998/NOTE-compactHTML-19980209
[GUIDELINES]
"Керівництва для мобільного доступу HTML 4.0, Замітка W3C,Т. Камада, Т. Асада, М. Ішікава, Ш. Мацуї, редактори, 15 березня 1999. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/1999/NOTE-html40-mobile-19990315
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/NOTE-html40-mobile
Блоки Java Unicode
Java 2 Platform, Стандартна версія, v 1.4.0 API Специфікація; Клас Character.UnicodeBlock, Sun Microsystems, Inc, 2002. Доступно за адресою http://java.sun.com/j2se/1.4/docs/api/java/lang/Character.UnicodeBlock.html.
Mobile Web Best Practices
Mobile Web Best Practices 1.0, Рекомендація W3C, Джо Рабин (Jo Rabin), Чарльз Мак-КетіНевайл (Charles McCathieNevile) редактори, 29 липня 2009. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/2008/REC-mobile-bp-20080729
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/mobile-bp
UAAG 1.0
Доступність клієнтських програм, Керівництво 1.0, І. Джейкобс, Джон Гандерсон (Jon Gunderson), Ерик Хенсен (Eric Hansen), 2002. Робочий проєкт доступний за адресою: http://www.w3.org/TR/UAAG10/.
Сценарії Unicode
Назви сценаріїв, Марк Девіс (Mark Davis), 2001. Unicode, Технічний звіт #24 доступний за адресою: http://www.unicode.org/unicode/reports/tr24/.
[WCAG10]
"Принципи доступності мережевих документів 1.0", Рекомендація W3C, У. Чізхолм (W. Chisholm), Г. Вандерхайден (G. Vanderheiden), Й. Джэйкобс, редактори, 5 травня 1999. Доступно за адресою: http://www.w3.org/TR/1999/WAI-WEBCONTENT-19990505
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/WCAG10
[WML]
"Специфікація мови бездротової розмітки", WAP Forum Ltd. WAP Forum був консолідований у Open Mobile Alliance (OMA). Робота над специфікацією WAP триває в OMA і може бути знайдена в OMA Веб-сайт: http://www.openmobilealliance.org/tech/affiliates/wap/wapindex.html
[XFORMS]
"XForms 1.0 (Третє видання)", Джон М Бойєр (John M Boyer), 29 жовтня 2007.
Остання версія, доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/xforms
[XHTMLMIME]
"Типи носіїв XHTML", Шейн Мак-Керрон, 16 січня 2009, або його наступники.
Остання версія доступна за адресою: http://www.w3.org/TR/xhtml-media-types

B. Визначення типу документа XHTML Basic

Цей додаток є нормативним.

Реалізація DTD у XHTML Basic 1.1 міститься в цьому додатку. Є прямі посилання на різні файли, та файли в свою чергу, знаходяться в "Gzip TAR" та "Zip" архівах, які пов'язані з верхньою частиною цього документу. Зверніть увагу, що посилання на файли з позначкою "остання версія", можуть поступово змінюватися протягом довгого часу. Для отримання додаткової інформації, перейдіть на домашню сторінку Робочої Групи W3C XHTML2.

B.1. Запис для XHTML Basic у відкритому каталозі SGML

Даний розділ містить визначення формату відкритого каталогу SGML загальнодоступних ідентифікаторів для XHTML Basic.

Ви можете завантажити цю версію даного файлу за адресою http://www.w3.org/TR/2009/REC-xhtml-basic-20101123/xhtml-basic11.cat. Остання версія, доступна за адресою http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11.cat.

-- .......................................................................... --
-- Файл-каталог ............................................................ --

-- Файл даних каталогу XHTML Basic

  Редагування: $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $ SMI

  Для отримання докладної інформації про розробку та використання даних
  каталогу дивіться "Управління сутностями ", технічну
  резолюцію 9401 SGML Open. Документ доступний на сайті OASIS за адресою:

    <http://www.oasis-open.org/html/tr9401.html>
--

-- .......................................................................... --
-- Декларація SGML, пов'язана з XML .................................... --

OVERRIDE YES

SGMLDECL "xml1.dcl"

-- :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: --

-- Файл модульного драйвера DTD XHTML Basic ..................................... --

PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML Basic 1.1//EN"            "xhtml-basic11.dtd"

-- Модуль платформи XHTML Basic ............................................. --

PUBLIC "-//W3C//ENTITIES XHTML Basic 1.1 Document Model 1.0//EN" "xhtml-basic11-model-1.mod"

-- Модуль Inputmode XHTML    ............................................. --

PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Inputmode 1.0//EN" "xhtml-inputmode-1.mod"

-- Кінець даних каталогу ..................................................... --
-- .......................................................................... --

B.2. Драйвер XHTML Basic

Даний розділ містить драйвер реалізації типу документа XHTML Basic, в якості DTD XML. Він спирається на реалізації модуля XHTML, визначених у [XHTMLMOD].

Ви можете завантажити цю версію даного файлу за адресою http://www.w3.org/TR/2009/REC-xhtml-basic-20101123/xhtml-basic11.dtd. Остання версія, доступна за адресою http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11.dtd.

<!-- XHTML Basic 1.1 DTD ...................................................... -->
<!-- file: xhtml-basic11.dtd -->

<!-- DTD для XHTML Basic 1.1

   Це XHTML Basic, власна підмножина XHTML.

   Розширювана Мова Розмітки Гіпертексту (XHTML)
   Copyright 1998-2007 Консорціум Всесвітньої мережі
    (Массачусетський технологічний інститут, Європейський науково-дослідний
     консорціум інформатики та математики, університет Keio).
    Усі права захищені.

   Справжнім дозволяється використовувати, копіювати, змінювати та розповсюджувати
   DTD для XHTML Basic і його супровідну документацію в будь-яких цілях і
   безкоштовно на необмежений строк за умови, що вищезазначене повідомлення
   про авторські права і даний абзац присутні у всіх копіях.
   Правовласники не заявляють про придатність цього DTD для будь-яких цілей.

   Воно надається "як є" без явних або непрямих гарантій.

    Редактори: Murray M. Altheim <mailto:[email protected]>
          Peter Stark    <mailto:[email protected]>
          Shane McCarron  <mailto:[email protected]>
    Редакція: $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $

-->
<!-- Це файл драйвера для версії 1.1 DTD для XHTML Basic .

   Це DTD визначається ідентифікаторами PUBLIC і SYSTEM:

   PUBLIC: "-//W3C//DTD XHTML Basic 1.1//EN"
   SYSTEM: "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11.dtd"
-->
<!ENTITY % XHTML.version "-//W3C//DTD XHTML Basic 1.1//EN" >

<!-- Використовуйте цей URI для ідентифікації простору імен за замовчуванням:

     "http://www.w3.org/1999/xhtml"

   Для отримання інформації про використання префіксів
   простору імен в DTD дивіться Модуль Повні імена.
-->
<!ENTITY % NS.prefixed "IGNORE" >
<!ENTITY % XHTML.prefix "" >

<!-- Зарезервовано для використання з простором імен XLink:
-->
<!ENTITY % XLINK.xmlns "" >
<!ENTITY % XLINK.xmlns.attrib "" >

<!-- Наприклад, якщо ви використовуєте XHTML Basic 1.1 напряму, застосовуйте
   загальнодоступний ідентифікатор в декларації DOCTYPE з декларацією простору імен
   для елемента документу, щоб визначити простір імен за замовчуванням:

     <?xml version="1.0"?>
     <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML Basic 1.1//EN"
       "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11.dtd" >
     <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
        xml:lang="en" >
     ...
     </html>
-->

<!-- Зарезервовано для майбутнього використання з профілями документів -->
<!ENTITY % XHTML.profile "" >

<!-- Особливості двонаправленого тексту
   Ця сутність для перевірки можливостей застосовується для декларації
   елементів і атрибутів, які використовуються для підтримки двонаправленого тексту.
-->
<!ENTITY % XHTML.bidi "IGNORE" >

<?doc type="doctype" role="title" { XHTML Basic 1.1 } ?>

<!-- :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: -->

<!ENTITY % xhtml-events.module  "INCLUDE" >
<!ENTITY % xhtml-bdo.module   "%XHTML.bidi;" >

<!-- Модуль вбудованого стилю ........................................ -->
<!ENTITY % xhtml-inlstyle.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-inlstyle.module;[
<!ENTITY % xhtml-inlstyle.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Inline Style 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-inlstyle-1.mod" >
%xhtml-inlstyle.mod;]]>


<!ENTITY % xhtml-model.mod
   PUBLIC "-//W3C//ENTITIES XHTML Basic 1.1 Document Model 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11-model-1.mod" >

<!-- Додавання Lang атрибута в колекцію I18N -->

<!ENTITY % xhtml-datatypes.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-datatypes.module;[
<!ENTITY % xhtml-datatypes.mod
   PUBLIC "-//W3C//ENTITIES XHTML Datatypes 1.0//EN"
      "xhtml-datatypes-1.mod" >
%xhtml-datatypes.mod;]]>

<!ENTITY % lang.attrib
   "xml:lang   %LanguageCode.datatype; #IMPLIED
   lang     %LanguageCode.datatype; #IMPLIED"
>

<!ENTITY % xhtml-framework.mod
   PUBLIC "-//W3C//ENTITIES XHTML Modular Framework 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-framework-1.mod" >
%xhtml-framework.mod;

<!ENTITY % pre.content
   "( #PCDATA
   | %InlStruct.class;
   %InlPhras.class;
   %Anchor.class;
   %Inline.extra; )*"
>

<!ENTITY % xhtml-text.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Text 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-text-1.mod" >
%xhtml-text.mod;

<!ENTITY % xhtml-hypertext.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Hypertext 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-hypertext-1.mod" >
%xhtml-hypertext.mod;

<!ENTITY % xhtml-list.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Lists 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-list-1.mod" >
%xhtml-list.mod;

<!-- Додамо значення атрибута до елемента li -->
<!ATTLIST %li.qname;
   value    %Number.datatype;     #IMPLIED
>

<!-- ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: -->

<!-- Модуль сценарію ........................................... -->
<!ENTITY % xhtml-script.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-script.module;[
<!ENTITY % xhtml-script.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Scripting 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-script-1.mod" >
%xhtml-script.mod;]]>

<!-- Модуль Таблиць стилів ......................................... -->
<!ENTITY % xhtml-style.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-style.module;[
<!ENTITY % xhtml-style.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Style Sheets 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-style-1.mod" >
%xhtml-style.mod;]]>

<!-- Модуль зображень ............................................... -->
<!ENTITY % xhtml-image.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-image.module;[
<!ENTITY % xhtml-image.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Images 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-image-1.mod" >
%xhtml-image.mod;]]>

<!-- Модуль таблиць ............................................... -->
<!ENTITY % xhtml-table.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-table.module;[
<!ENTITY % xhtml-table.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Basic Tables 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic-table-1.mod" >
%xhtml-table.mod;]]>

<!-- Модуль форм ............................................... -->
<!ENTITY % xhtml-form.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-form.module;[
<!ENTITY % xhtml-form.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Forms 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-form-1.mod" >
%xhtml-form.mod;]]>

<!-- Модуль презентації ........................................ -->
<!ENTITY % xhtml-pres.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-pres.module;[
<!ENTITY % xhtml-pres.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Presentation 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-pres-1.mod" >
%xhtml-pres.mod;]]>

<!-- Модуль елементу link ........................................ -->
<!ENTITY % xhtml-link.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-link.module;[
<!ENTITY % xhtml-link.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Link Element 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-link-1.mod" >
%xhtml-link.mod;]]>

<!-- Модуль метаінформації документу ............................ -->
<!ENTITY % xhtml-meta.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-meta.module;[
<!ENTITY % xhtml-meta.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Metainformation 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-meta-1.mod" >
%xhtml-meta.mod;]]>

<!-- Модуль елементу base ........................................ -->
<!ENTITY % xhtml-base.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-base.module;[
<!ENTITY % xhtml-base.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Base Element 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-base-1.mod" >
%xhtml-base.mod;]]>

<!-- Модуль елементу param ....................................... -->
<!ENTITY % xhtml-param.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-param.module;[
<!ENTITY % xhtml-param.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Param Element 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-param-1.mod" >
%xhtml-param.mod;]]>

<!-- Модуль вбудованого об'єкта ..................................... -->
<!ENTITY % xhtml-object.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-object.module;[
<!ENTITY % xhtml-object.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Embedded Object 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-object-1.mod" >
%xhtml-object.mod;]]>

<!-- Модуль Атрибуту Inputmode .................................. -->
<!ENTITY % xhtml-inputmode.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-inputmode.module;[
<!ENTITY % xhtml-inputmode.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Inputmode 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-inputmode-1.mod" >
%xhtml-inputmode.mod;]]>

<!-- Модуль Атрибуту Target .................................... -->
<!ENTITY % xhtml-target.module "INCLUDE" >
<![%xhtml-target.module;[
<!ENTITY % xhtml-target.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Target 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-target-1.mod" >
%xhtml-target.mod;]]>


<!ENTITY % xhtml-struct.mod
   PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Document Structure 1.0//EN"
      "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-struct-1.mod" >
%xhtml-struct.mod;

<!-- кінець DTD для XHTML Basic 1.1 ........................................... -->

B.3. Установки XHTML Basic

Тип документу сімейства XHTML (такий як XHTML Basic) повинен визначити модель документу, яку він використовує. Це робиться за допомогою окремого модуля моделі документа, який обробляється Модульної Структурою XHTML. Модуль моделі документа та драйвера XHTML Basic (див. вище) працюють разом, щоб налаштувати модуль реалізації конкретних вимог типу документа. Модуль моделі документа для XHTML Basic визначено нижче:

Ви можете завантажити цю версію даного файлу за адресою http://www.w3.org/TR/2009/REC-xhtml-basic-20101123/xhtml-basic11-model-1.mod. Остання версія, доступна за адресою http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11-model-1.mod.

<!-- ....................................................................... -->
<!-- Модуль моделі документа XHTML Basic 1.1 .................................... -->
<!-- file: xhtml-basic11-model-1.mod

   Це XHTML Basic, власна підмножина XHTML.
   Copyright 1998-2007 W3C (MIT, ERCIM, Keio), усі права захищені.
   Редакція: $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $ SMI

   Цей модуль DTD визначається ідентифікаторами PUBLIC і SYSTEM:

    PUBLIC "-//W3C//ENTITIES XHTML Basic 1.1 Document Model 1.0//EN"
    SYSTEM "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-basic11-model-1.mod"

   Редакції:
   (немає)
   ....................................................................... -->

<!-- Модель документу XHTML Basic

   Даний модуль описує класифікацію елементів, які складають
   загальні моделі змісту для елементів XHTML.
-->

<!-- Додаткові елементи в head .............. -->

<!ENTITY % HeadOpts.mix
   "( %script.qname; | %style.qname; | %meta.qname; 
   | %link.qname; | %object.qname; )*" >

<!-- script та noscript використовуються для зберігання скриптів
   та альтернативного вмісту
-->
<!ENTITY % Script.class "| %script.qname; | %noscript.qname;" >

<!-- Різні елементи ................. -->

<!ENTITY % Misc.extra "" >

<!-- Ці елементи не є ні блоковими, ні внутрішньостроковимі,
    і можуть використовуватися, де завгодно в тілі документа.
-->
<!ENTITY % Misc.class
   "%Script.class;
   %Misc.extra;"
>

<!-- Внутрішньострокові елементи ........................ -->

<!ENTITY % InlStruct.class "%br.qname; | %span.qname;" >

<!ENTITY % InlPhras.class
   "| %em.qname; | %strong.qname; | %dfn.qname; | %code.qname;
   | %samp.qname; | %kbd.qname; | %var.qname; | %cite.qname;
   | %abbr.qname; | %acronym.qname; | %q.qname;" >

<!ENTITY % InlPres.class
   "| %tt.qname; | %i.qname; | %b.qname; | %big.qname;
   | %small.qname; | %sub.qname; | %sup.qname;" >

<!ENTITY % I18n.class "" >

<!ENTITY % Anchor.class "| %a.qname;" >

<!ENTITY % InlSpecial.class "| %img.qname; | %object.qname;" >

<!ENTITY % InlForm.class
   "| %input.qname; | %select.qname; | %textarea.qname;
   | %label.qname; | %button.qname;" >

<!ENTITY % Inline.extra "" >

<!ENTITY % Inline.class
   "%InlStruct.class;
   %InlPhras.class;
   %InlPres.class;
   %Anchor.class;
   %InlSpecial.class;
   %InlForm.class;
   %Inline.extra;"
>

<!ENTITY % InlNoAnchor.class
   "%InlStruct.class;
   %InlPhras.class;
   %InlPres.class;
   %InlSpecial.class;
   %InlForm.class;
   %Inline.extra;"
>

<!ENTITY % InlNoAnchor.mix
   "%InlNoAnchor.class;
   %Misc.class;"
>

<!ENTITY % Inline.mix
   "%Inline.class;
   %Misc.class;"
>

<!-- Блокові елементи ......................... -->

<!ENTITY % Heading.class
   "%h1.qname; | %h2.qname; | %h3.qname;
   | %h4.qname; | %h5.qname; | %h6.qname;"
>
<!ENTITY % List.class "%ul.qname; | %ol.qname; | %dl.qname;" >

<!ENTITY % Table.class "| %table.qname;" >

<!ENTITY % Form.class "| %form.qname;" >

<!ENTITY % Fieldset.class "| %fieldset.qname;" >

<!ENTITY % BlkStruct.class "%p.qname; | %div.qname;" >

<!ENTITY % BlkPhras.class
   "| %pre.qname; | %blockquote.qname; | %address.qname;"
>

<!ENTITY % BlkPres.class "| %hr.qname;" >

<!ENTITY % BlkSpecial.class
   "%Table.class;
   %Form.class;
   %Fieldset.class;"
>

<!ENTITY % Block.extra "" >

<!ENTITY % Block.class
   "%BlkStruct.class;
   %BlkPhras.class;
   %BlkPres.class;
   %BlkSpecial.class;
   %Block.extra;"
>

<!ENTITY % Block.mix
   "%Heading.class;
   | %List.class;
   | %Block.class;
   %Misc.class;"
>

<!-- Усі елементи вмісту ................... -->

<!-- декларує увесь вміст, за винятком таблиць
-->
<!ENTITY % FlowNoTable.mix
   "%Heading.class;
   | %List.class;
   | %BlkStruct.class;
   %BlkPhras.class;
   %Form.class;
   %Block.extra;
   | %Inline.class;
   %Misc.class;"
>

<!ENTITY % Flow.mix
   "%Heading.class;
   | %List.class;
   | %Block.class;
   | %Inline.class;
   %Misc.class;"
>

<!-- кінець xhtml-basic11-model-1.mod -->

Визначимо, нарешті, новий модуль атрибуту inputmode.

Ви можете завантажити цю версію даного файлу за адресою http://www.w3.org/TR/2009/REC-xhtml-basic-20101123/xhtml-inputmode-1.mod. Остання версія, доступна за адресою http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-inputmode-1.mod.

<!-- ...................................................................... -->
<!-- Модуль Inputmode в XHTML .............................................. -->
<!-- файл: xhtml-inputmode-1.mod

   Це XHTML, переформулювання HTML як модульного додатка XML.
   Copyright 1998-2007 W3C (MIT, ERCIM, Keio), усі права захищені.
   Редакція: $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $

   Цей модуль DTD визначається ідентифікаторами PUBLIC і SYSTEM:

    PUBLIC "-//W3C//ELEMENTS XHTML Inputmode 1.0//EN"
    SYSTEM "http://www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml-inputmode-1.mod"

   Редакції:
   (немає)
   ....................................................................... -->

<!-- Inputmode 

    inputmode

   Цей модуль оголошує атрибут 'inputmode', який використовується для того, щоб
   запропонувати режим вводу, пов'язаний з елементом textarea або input.
-->

<!-- виконувати в цьому фреймі --> 
<!ENTITY % Inputmode.datatype "CDATA" >

<!-- додавання атрибуту 'inputmode', до елементу 'input' -->
<!ATTLIST %input.qname;
   inputmode    %Inputmode.datatype;  #IMPLIED
>

<!-- додавання атрибуту 'inputmode', до елементу 'textarea' -->
<!ATTLIST %textarea.qname;
   inputmode    %Inputmode.datatype;  #IMPLIED
>

<!-- кінець xhtml-inputmode-1.mod -->

C. Визначення XML Schema в XHTML Basic

Цей додаток є нормативним.

C.1. Драйвер XML Schema в XHTML Basic

Цей розділ містить драйвер для реалізації такого типу документу XHTML Basic, як XML Schema. Він грунтується на реалізації модуля XHTML визначені в [XHTMLMOD].

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<xs:schema targetNamespace="http://www.w3.org/1999/xhtml"
      xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
      xmlns:xh11d="http://www.w3.org/1999/xhtml/datatypes/"
      xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
      blockDefault="#all">

 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
   Це драйвер XML Schema для XHTML Basic 1.1.
   Будь ласка, використовуйте цей простір імен для елементів XHTML:
     "http://www.w3.org/1999/xhtml"

   $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $
  </xs:documentation>
 </xs:annotation>

 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
   Это XHTML Basic
   Copyright &#169;1998-2008 Консорциум Всемирной сети
   (Массачусетський технологічний інститут, Європейський науково-дослідний
    консорціум інформатики та математики, університет Keio).
   Усі права захищені.

   Справжнім дозволяється використовувати, копіювати, змінювати та розповсюджувати
   модулі XHTML Schema та їх супровідну xs: документацію в будь-яких цілях і
   безкоштовно на необмежений строк за умови, що вищезазначене повідомлення
   про авторські права і даний абзац присутні у всіх копіях.
   Правовласники не заявляють про придатність цих модулів XHTML Schema
   для будь-яких цілей.

   Вони надаються "як є", без явних або непрямих гарантій.
  </xs:documentation>
 </xs:annotation>

 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
   Це файл драйвера Schema для типу документу XHTML Basic 1.1

   Ця схема включає в себе
    + імпорт зовнішніх схем (xml.xsd)
    + перевизначають (і включають) модулі схеми для типу
     документу XHTML Basic 1.1.
    + Включають Schema для іменованих моделі контенту для типу
     документа XHTML Basic 1.1 Document Type

   Тип документу XHTML Basic 1.1 включає наступні Модулі

    Модулі Ядра XHTML (Необхідні для відповідності сімейства XHTML)
      + текст
      + гіпертекст
      + списки
      + структура (переглянуто)

    Інші модулі XHTML
      + Модуль link
      + Метаінформація
      + Внутрішні Події
      + Сценарії
      + Таблиця стилів
      + Модуль style
      + Модуль target
      + Модуль inputmode
      + Модуль base
      + Модуль image
      + Модуль object
      + Презентация
      + Модуль param
      + Форми
      + Прості таблиці
  </xs:documentation>
 </xs:annotation>

 <xs:import namespace="http://www.w3.org/XML/1998/namespace"
       schemaLocation="http://www.w3.org/2001/xml.xsd">
  <xs:annotation>
   <xs:documentation>
    Цей імпорт вводить атрибути простору імен XML
    Атрибути XML використовуються різними модулями
   </xs:documentation>
   </xs:annotation>
 </xs:import>

 <xs:include schemaLocation="xhtml-basic11-model-1.xsd">
  <xs:annotation>
   <xs:documentation>
    Модуль моделі документа для типу документу XHTML Basic 1.1
    Цей файл схеми визначає всі іменовані моделі, які використовуються
    Платформою Модулярізації XHTML для типу документа XHTML Basic 1.1
   </xs:documentation>
  </xs:annotation>
 </xs:include>
 
 <xs:include schemaLocation="xhtml-basic11-modules-1.xsd">
  <xs:annotation>
   <xs:documentation>
    Схема, яка включає модулі (і перевизначення)
    для типу документа XHTML Basic 1.1.
   </xs:documentation>
  </xs:annotation>
 </xs:include> 

</xs:schema>

C.2. Модулі Schema в XHTML Basic

Реалізації сімейства XHTML, використовуючи XML Schema, зобов'язані забезпечувати свій власний модуль схеми, який імпортує задані модулі з Модулярізаціі XHTML.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<xs:schema xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
      elementFormDefault="qualified"
      xmlns:xh11d="http://www.w3.org/1999/xhtml/datatypes/">

 <xs:import namespace="http://www.w3.org/1999/xhtml/datatypes/" 
   schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-datatypes-1.xsd" />
 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
    Ця схема включає в себе усі модулі для типу документа XHTML Basic 1.1.
    $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $
  </xs:documentation>
  <xs:documentation source="xhtml-copyright-1.xsd"/>
 </xs:annotation>

 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
    Ця схема включає в себе усі модулі (і перевизначення)
    для типу документа XHTML Basic 1.1.
    Тип документа XHTML Basic 1.1 включає в себе наступні Модулі
   
    Модулі Ядра XHTML (Необхідні для відповідності сімейства XHTML)
      + текст
      + гіпертекст
      + списки
      + структура
      
    Інші модулі XHTML
      + Модуль link
      + Модуль meta
      + Модуль base
      + Модуль image
      + Модуль object
      + Модуль param
      + Прості форми
      + Прості таблиці
  </xs:documentation>
 </xs:annotation>

 <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-framework-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Компонентні Модулі Платформи Schema:
          + позначення
          + типи даних
          + загальні атрибути
          + символьні об'єкти
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_commonatts"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-text-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Текстовий модуль

        Текстовий модуль включає оголошення для всіх базових
        текстових елементів контейнера та їх атрибутів.

          + фразовий блоковий
          + структурний блоковий
          + фразовий внутрішньостроковий
          + структурний внутрішньостроковий

        Елементи, визначені тут:
         * address, blockquote, pre, h1, h2, h3, h4, h5, h6
         * div, p
         * abbr, acronym, cite, code, dfn, em, kbd, q, samp, strong, var
         * br, span
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/2001/REC-xhtml-modularization-20010410/abstract_modules.html#s_textmodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-hypertext-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль гіпертексту

        Елементи, визначені тут:
         * a
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/2001/REC-xhtml-modularization-20010410/abstract_modules.html#s_hypertextmodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.a.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.a.attlist"/>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.a.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перевизначення Події XHTML Модулем атрибута
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.a.target.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Модуль Target - Атрибут Додавання
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-list-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль списків

        Елементи, визначені тут:
         * dt, dd, dl, ol, ul, li
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/2001/REC-xhtml-modularization-20010410/abstract_modules.html#s_listmodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.li.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.li.attlist"/>
      <xs:attribute name="value" type="xh11d:Number"/>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-struct-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Структурний модуль

        Елементи, визначені тут:
         * title, head, body, html
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/2001/REC-xhtml-modularization-20010410/abstract_modules.html#s_structuremodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.version.attrib">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation>
          Перевизначення розмітки XHTML 1.1 (для значення версії attr)
        </xs:documentation>
      </xs:annotation>
      <xs:attribute name="version" type="xh11d:CDATA" fixed="-//W3C//DTD XHTML Basic 1.1//EN"/>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.body.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.body.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальний список атрибутів тіла документа
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.body.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перевизначення Подій XHTML Модулем Ознаки
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-pres-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Презентаційний модуль

        Елементи, визначені тут:
         * hr, b, big, i, small,sub, sup, tt
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_presentationmodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-link-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль посилання

        Елементи, визначені тут:
          * link
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_linkmodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.link.attlist">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation>
          Зміни XHTML в списку атрибутів link
         </xs:documentation>
      </xs:annotation>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.link.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути посилання (оголошено в Модулі Посилання)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.link.target.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Модуль Target XHTML - атрибут доповнень
           </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-meta-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль Meta

        Елементи, визначені тут:
         * meta
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_metamodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-base-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль Base

        Елементи, визначені тут:
         * base
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_basemodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.base.attlist">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation>
          Зміни XHTML в списку атрибутів base
        </xs:documentation>
      </xs:annotation>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.base.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути Base (оголошено в модулі Base)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.base.target.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Модуль Target XHTML - атрибут доповнень
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-script-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль сценаріїв

        Елементи, визначені тут:
         * script, noscript
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_scriptmodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-style-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль Style

        Елементи, визначені тут:
         * style
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_stylemodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-inlstyle-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль атрибута Style

        Елементи, визначені тут:
         * style
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_styleattributemodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-image-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль зображення

        Елементи, визначені тут:
         * img
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_imagemodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.img.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.img.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути зображення (оголошено в Модулі зображення)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-object-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль об'єкта

        Елементи, визначені тут:
         * object
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_objectmodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.object.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.object.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальний список атрибутів object
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-param-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль param

        Елементи, визначені тут:
         * param
      </xs:documentation>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-basic-table-1.xsd">
  <xs:annotation>
   <xs:documentation>
     Модуль простих таблиць

     Зверніть увагу, що даний модуль не використовується в XHTML
     Він призначений для використання з XHTML Basic

     Елементи, визначені тут:
      * table, caption, tr, th, td
   </xs:documentation>
   <xs:documentation
     source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_simpletablemodule"/>
  </xs:annotation>
 </xs:include>
 <xs:redefine schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-form-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модуль форм

        Елементи, визначені тут:
         * form, label, input, select, optgroup, option,
         * textarea, fieldset, legend, button
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_extformsmodule"/>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.form.attlist">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation>
          Зміни до списку атрибутів форми XHTML
        </xs:documentation>
      </xs:annotation>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.form.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути форми (оголошено в модулі форм)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.form.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Модуль Подій XHTML - доповнення атрибуту
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.form.target.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
           Модуль Target XHTML - доповнення атрибуту
           </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.input.attlist">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation>
          Зміни до елементу ввода форми XHTML
        </xs:documentation>
      </xs:annotation>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.input.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути input (в модулі форм)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.input.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по подіям атрибутів модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.input.inputmode.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по InputMode атрибутів модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.label.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.label.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути label (в модулі форм)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.label.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по подіям атрибутів модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.select.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.select.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути select (в модулі форм)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.select.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по подіям атрибутів модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.textarea.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.textarea.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути textarea (в модулі форм)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.textarea.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по подіям атрибутів модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.input.inputmode.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по InputMode атрибуту модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup name="xhtml.button.attlist">
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.button.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Оригінальні атрибути button (в модулі форм)
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
      <xs:attributeGroup ref="xhtml.button.events.attlist">
        <xs:annotation>
          <xs:documentation>
            Перегляд по подіям атрибутів модуля
          </xs:documentation>
        </xs:annotation>
      </xs:attributeGroup>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:redefine>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-events-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        Модулі Подій XHTML

        Атрибути, визначені тут:
         XHTML Event Types
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_intrinsiceventsmodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-target-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        XHTML Модуль Атрибута Target

        Атрибути, визначені тут:
         target
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_targetmodule"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
  <xs:include schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-inputmode-1.xsd">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation>
        XHTML Inputmode Модуль

        Атрибути, визначені тут:
         inputmode
      </xs:documentation>
      <xs:documentation source="http://www.w3.org/TR/xhtml-basic#s_inputmode"/>
    </xs:annotation>
  </xs:include>
</xs:schema>

C.3. Налаштування XHTML Basic

Тип документа сімейства XHTML (такий як XHTML Basic) повинен визначити модель документа, яку він використовує. Це робиться за допомогою окремого модуля моделі документа, який обробляється модульною інфраструктурою XHTML. Модуль моделі документа та драйвер XHTML Basic (див. вище) працюють разом, щоб налаштувати реалізації модуля до певних необхідних умов типу документа. Модуль моделі документа для XHTML Basic визначається нижче:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<xs:schema xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
      elementFormDefault="qualified"
      xmlns:xh11d="http://www.w3.org/1999/xhtml/datatypes/">
  <xs:import
    namespace="http://www.w3.org/1999/xhtml/datatypes/"
    schemaLocation="http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml-datatypes-1.xsd"/>

 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
    Це модуль XML Schema іменованих моделей документа XHTML для XHTML Basic 1.1
    $Id: index.html,v 1.2 2010/11/24 21:47:40 bertails Exp $
  </xs:documentation>
  <xs:documentation source="xhtml-copyright-1.xsd"/>
 </xs:annotation>

 <xs:annotation>
  <xs:documentation>
   Модель документа XHTML Basic 1.1

      Цей модуль описує групування елементів / атрибутів,
      які складають загальні моделі документа для елементів XHTML.
      XHTML має такі основні моделі документа:
        xhtml.Inline.mix; елементи на символьному рівні
        xhtml.Block.mix; подібні блоковим елементів, наприклад, параграфи і списки
        xhtml.Flow.mix; будь-які блокові або внутрішньострокові елементи
        xhtml.HeadOpts.mix; елементи Head
        xhtml.InlinePre.mix; Спеціальний клас для моделі попереднього документу
        xhtml.InlineNoAnchor.mix; Модель документу для якоря(Anchor)
      
      Будь-які групи, оголошені в цьому модулі, можуть використовуватися,
      для створення моделі документа елементів, але вищезгадане вважається
      'глобальною змінною' (оскільки цей термін застосовується і тут).
      У XHTML є наступні групи атрибутів
        xhtml.Core.extra.attrib 
        xhtml.I18n.extra.attrib
        xhtml.Common.extra 
      
      Вищезазначені Групи атрибуту вважаються Глобальною змінною
    </xs:documentation>
  </xs:annotation>
  <xs:attributeGroup
    name="xhtml.I18n.extra.attrib">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation> Розширений атрибут I18n </xs:documentation>
    </xs:annotation>
    <xs:attribute name="lang" type="xh11d:LanguageCode" />
  </xs:attributeGroup>
  <xs:attributeGroup
    name="xhtml.Common.extra">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation> Розширені загальні атрибути </xs:documentation>
    </xs:annotation>
    <xs:attributeGroup
      ref="xhtml.style.attrib">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation> 
          атрибут "style" від модуля внутрішньострокового стилю
        </xs:documentation>
      </xs:annotation>
    </xs:attributeGroup>
    <xs:attributeGroup ref="xhtml.Events.attrib">
      <xs:annotation>
        <xs:documentation> 
          Атрибути від модуля подій
        </xs:documentation>
      </xs:annotation>
    </xs:attributeGroup>
  </xs:attributeGroup>
  <xs:attributeGroup
    name="xhtml.Core.extra.attrib">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation> Розширені основні атрибути </xs:documentation>
    </xs:annotation>
  </xs:attributeGroup>
  <xs:attributeGroup
    name="xhtml.Global.core.extra.attrib">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation> Розширені глобальні основні атрибути </xs:documentation>
    </xs:annotation>
  </xs:attributeGroup>
  <xs:attributeGroup
    name="xhtml.Global.I18n.extra.attrib">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation> Розширені глобальні атрибути I18n </xs:documentation>
    </xs:annotation>
  </xs:attributeGroup>
  <xs:attributeGroup
    name="xhtml.Global.Common.extra">
    <xs:annotation>
      <xs:documentation> Розширені глобальні загальні атрибути </xs:documentation>
    </xs:annotation>
  </xs:attributeGroup>
  <xs:group
    name="xhtml.Head.extra">
    <xs:sequence/>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.HeadOpts.mix">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="script"
        type="xhtml.script.type"/>
      <xs:element
        name="style"
        type="xhtml.style.type"/>
      <xs:element
        name="meta"
        type="xhtml.meta.type"/>
      <xs:element
        name="link"
        type="xhtml.link.type"/>
      <xs:element
        name="object"
        type="xhtml.object.type"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Head.extra"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.head.content">
    <xs:sequence>
      <xs:group
        ref="xhtml.HeadOpts.mix"
        minOccurs="0"
        maxOccurs="unbounded"/>
      <xs:choice>
        <xs:sequence>
          <xs:element
            name="title"
            minOccurs="1"
            maxOccurs="1"
            type="xhtml.title.type"/>
          <xs:group
            ref="xhtml.HeadOpts.mix"
            minOccurs="0"
            maxOccurs="unbounded"/>
          <xs:sequence
            minOccurs="0">
            <xs:element
              name="base"
              type="xhtml.base.type"/>
            <xs:group
              ref="xhtml.HeadOpts.mix"
              minOccurs="0"
              maxOccurs="unbounded"/>
          </xs:sequence>
        </xs:sequence>
        <xs:sequence>
          <xs:element
            name="base"
            type="xhtml.base.type"
            minOccurs="1"
            maxOccurs="1"/>
          <xs:group
            ref="xhtml.HeadOpts.mix"
            minOccurs="0"
            maxOccurs="unbounded"/>
          <xs:element
            name="title"
            minOccurs="1"
            maxOccurs="1"
            type="xhtml.title.type"/>
          <xs:group
            ref="xhtml.HeadOpts.mix"
            minOccurs="0"
            maxOccurs="unbounded"/>
        </xs:sequence>
      </xs:choice>
    </xs:sequence>
  </xs:group>
  <!--
  script і noscript використовуються для зберігання скриптів
  та альтернативного вмісту
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Script.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="script"
        type="xhtml.script.type"/>
      <xs:element
        name="noscript"
        type="xhtml.noscript.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Misc.extra">
    <xs:sequence/>
  </xs:group>
  <!--
  Ці елементи не є ні блоковими, ні внутрішньостроковимі,
  та можуть використовуватися, де завгодно в тілі документа.
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Misc.class">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.Script.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.extra"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!-- Внутрішньострокові елементи -->
  <xs:group
    name="xhtml.InlStruct.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="br"
        type="xhtml.br.type"/>
      <xs:element
        name="span"
        type="xhtml.span.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.InlPhras.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="em"
        type="xhtml.em.type"/>
      <xs:element
        name="strong"
        type="xhtml.strong.type"/>
      <xs:element
        name="dfn"
        type="xhtml.dfn.type"/>
      <xs:element
        name="code"
        type="xhtml.code.type"/>
      <xs:element
        name="samp"
        type="xhtml.samp.type"/>
      <xs:element
        name="kbd"
        type="xhtml.kbd.type"/>
      <xs:element
        name="var"
        type="xhtml.var.type"/>
      <xs:element
        name="cite"
        type="xhtml.cite.type"/>
      <xs:element
        name="abbr"
        type="xhtml.abbr.type"/>
      <xs:element
        name="acronym"
        type="xhtml.acronym.type"/>
      <xs:element
        name="q"
        type="xhtml.q.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.InlPres.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="tt"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="i"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="b"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="big"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="small"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="sub"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="sup"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.I18n.class" >
    <xs:sequence/>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Anchor.class">
    <xs:sequence>
      <xs:element
        name="a"
        type="xhtml.a.type"/>
    </xs:sequence>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.InlSpecial.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="img"
        type="xhtml.img.type"/>
      <xs:element
        name="object"
        type="xhtml.object.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.InlForm.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="input"
        type="xhtml.input.type"/>
      <xs:element
        name="select"
        type="xhtml.select.type"/>
      <xs:element
        name="textarea"
        type="xhtml.textarea.type"/>
      <xs:element
        name="label"
        type="xhtml.label.type"/>
      <xs:element
        name="button"
        type="xhtml.button.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Inline.extra">
    <xs:sequence/>
  </xs:group>
  <!--
  Inline.class включає усі внутрішньострокові елементи,
  використовується в якості змішаного компонента
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Inline.class">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlStruct.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlPhras.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlPres.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Anchor.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlSpecial.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlForm.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Inline.extra"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  InlinePre.mix
  Використовується в якості компонента в попередній моделі
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.InlinePre.mix">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlStruct.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlPhras.class"/>
      <xs:element
        name="tt"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="i"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:element
        name="b"
        type="xhtml.InlPres.type"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Anchor.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Inline.extra"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  InlNoAnchor.class, включає в себе всі без-якірні внутрішньострокові елементи,
  використовується в якості змішаного компонента
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.InlNoAnchor.class">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlStruct.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlPhras.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlPres.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlSpecial.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlForm.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Inline.extra"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  InlNoAnchor.mix, включає в себе всі без-якірні внутрішньострокові елементи
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.InlNoAnchor.mix">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.InlNoAnchor.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  Inline.mix, включає в себе всі без-якірні внутрішньострокові елементи, включаючи Misc.class
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Inline.mix">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.Inline.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  У HTML 4 DTD, заголовок і список елементів були включені
  в блокову групу. Групи Heading.class та
  List.class тепер повинні бути включені явно при
  декларуванні елементів, де це необхідно.
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Heading.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="h1"
        type="xhtml.h1.type"/>
      <xs:element
        name="h2"
        type="xhtml.h2.type"/>
      <xs:element
        name="h3"
        type="xhtml.h3.type"/>
      <xs:element
        name="h4"
        type="xhtml.h4.type"/>
      <xs:element
        name="h5"
        type="xhtml.h5.type"/>
      <xs:element
        name="h6"
        type="xhtml.h6.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.List.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="ul"
        type="xhtml.ul.type"/>
      <xs:element
        name="ol"
        type="xhtml.ol.type"/>
      <xs:element
        name="dl"
        type="xhtml.dl.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Table.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="table"
        type="xhtml.table.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Form.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="form"
        type="xhtml.form.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Fieldset.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="fieldset"
        type="xhtml.fieldset.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.BlkStruct.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="p"
        type="xhtml.p.type"/>
      <xs:element
        name="div"
        type="xhtml.div.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.BlkPhras.class">
    <xs:choice>
      <xs:element
        name="pre"
        type="xhtml.pre.type"/>
      <xs:element
        name="blockquote"
        type="xhtml.blockquote.type"/>
      <xs:element
        name="address"
        type="xhtml.address.type"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.BlkPres.class">
    <xs:sequence>
      <xs:element
        name="hr"
        type="xhtml.hr.type"/>
    </xs:sequence>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.BlkSpecial.class">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.Table.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Form.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Fieldset.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group
    name="xhtml.Block.extra">
    <xs:sequence/>
  </xs:group>
  <!--
  Block.class включає в себе усі блокові елементи,
  використовується в якості змішаного компонента
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Block.class">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkStruct.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkPhras.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkPres.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkSpecial.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Block.extra"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  Block.mix включає в себе усі блокові елементи, плюс Misc.class;
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Block.mix">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.Heading.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.List.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Block.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <!--
  Увесь вміст елементів
  Flow.mix включає увесь текстовий зміст, блоковий та внутрішньостроковий
  Зверніть увагу, що "будь-який " елемент, що входить тут, дозволяє нам
  додати дані від будь-якого іншого простору імен, при необхідності
  створення складеного документа.
  Відзначте, однак, що не можливо додати будь-який головний елемент
  рівня без подальшої зміни. Щоб додати метадані RDF
  в заголовок документа, модифікуйте структурний модуль.
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.Flow.mix">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.Heading.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.List.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Block.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Inline.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:group name="xhtml.FlowNoTable.mix">
    <xs:choice>
     <xs:group ref="xhtml.Heading.class"/>
     <xs:group ref="xhtml.List.class"/>
     <xs:group ref="xhtml.BlkStruct.class"/>
     <xs:group ref="xhtml.BlkPhras.class"/>
     <xs:group ref="xhtml.Form.class"/>
     <xs:group ref="xhtml.Inline.class"/>
     <xs:group ref="xhtml.Misc.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>

  <!--
  BlkNoForm.mix включає усі блокові елементи, за винятком тих,
  які існують в модулі форм, плюс Misc.class
 -->
  <xs:group
    name="xhtml.BlkNoForm.mix">
    <xs:choice>
      <xs:group
        ref="xhtml.Heading.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.List.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkStruct.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkPhras.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.BlkPres.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Table.class"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Block.extra"/>
      <xs:group
        ref="xhtml.Misc.class"/>
    </xs:choice>
  </xs:group>
  <xs:element
    name="html"
    type="xhtml.html.type"/>
</xs:schema>