Цей документ є не офіційним перекладом початкової англійської версії XHTML™ 1.1 - Module-based XHTML - Second Edition. Зверніть увагу на те, що оригінальна версія документа існує тільки англійською мовою. Цей переклад може містити неточності та помилки. Переклад виконав © Зайцев Дмитро, 2011. За підтримкою сайту http://arcfloorlamp.us/. Коментарі до перекладу залишайте тут! | | На головну

2. Визначення відповідності

Вміст

Цей розділ є нормативним.

Ключові слова "ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ", "НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ", "НЕОБХІДНИЙ", "ПОВИНЕН", "НЕ ПОВИНЕН", "СЛІД", "РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ", "МОЖЕ", та "НЕОБОВ'ЯЗКОВИЙ" у цьому документі повинні інтерпретуватися, як описано у [RFC2119].

2.1. Відповідність документа

Дана версія XHTML забезпечує визначення суворо-відповідних документів XHTML, які обмежені елементами та атрибутами з простору імен XHTML.

2.1.1. Суворо-відповідні документи

Суворо-відповідний документ XHTML 1.1 це документ, який вимагає тільки засоби описані у якості обов'язкових у даній специфікації. Такий документ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відповідати всім наступним критеріям:

 1. Документ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відповідати обмеженням, які висловлені в схемах у Додатку D - XHTML 1.1 Schema та Додатку C - XHTML 1.1 Визначення типу документа.

 2. Локальна частина кореневого елементу документа ЗОБОВ'ЯЗАНА бути html.

 3. Початковий тег кореневого елементу документа ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ явно містити оголошення xmlns для простору імен XHTML [XMLNAMES]. Простір імен URI для XHTML визначається як http://www.w3.org/1999/xhtml.

  Початковий тег МОЖЕ також містити оголошення простору імен XML Schema Instance та атрибуту schemaLocation у XML Schema Instance [XMLSCHEMA]. Такий атрибут зв'язав би простір імен XHTML http://www.w3.org/1999/xhtml з XML Schema у URI http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml11.xsd.

  Приклад кореневого елементу

  <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en"
     xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
     xsi:schemaLocation="http://www.w3.org/1999/xhtml
               http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml11.xsd"
  >
  
 4. У документі, перед кореневим елементом, ОБОВ'ЯЗКОВО має бути оголошення DOCTYPE. Якщо існуючий, загальнодоступний ідентифікатор, включений до оголошення DOCTYPE, він ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ посилатися на DTD який можна знайти у Додатку A, використовуючи їх формальний публічний ідентифікатор. Системний ідентифікатор МОЖЕ бути змінений при необхідності.
  <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN"
    "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
  
 5. Початковий тег МОЖЕ також містити атрибут version який оголошує версію XHTML, що використовується. Версія даної версії XHTML є -//W3C//DTD XHTML 1.1//EN.

Приклад документу XHTML 1.1

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN"
  "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html version="-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN"
   xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en"
   xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
   xsi:schemaLocation="http://www.w3.org/1999/xhtml
             http://www.w3.org/MarkUp/SCHEMA/xhtml11.xsd"
>
 <head>
  <title>Віртуальна бібліотека</title>
 </head>
 <body>
  <p>Перенесено до <a href="http://example.org/">example.org</a>.</p>
 </body>
</html>

Відзначимо, що у цьому прикладі, оголошення XML включене. Оголошення XML, як у наведеному вище прикладі, не вимагається у всіх документах XML. Авторам документів XHTML СЛІД використовувати декларації XML у всіх їхніх документах. Автори документів XHTML ЗОБОВ'ЯЗАНІ використовувати декларацію XML коли кодування символів документа відрізняється від кодування за замовчуванням UTF-8 або UTF-16 і жодне кодування не зазначено протоколом, який вище рівнем.

Документи XHTML 1.1 ПОВИННІ бути позначені типом носія "application/xhtml+xml", як це зазначено в [RFC3236]. Для додаткової інформації про використання типів носіїв з XHTML, див. інформативну примітку [XHTMLMIME].

2.2. Відповідність клієнтської програми

Відповідна клієнтська програма ЗОБОВ'ЯЗАНА відповідати всім вимогам відповідності клієнтської програми, які визначені у [XHTMLMOD].